Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/laseroterapia.info/public_html/administracja_s/class/xajax/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 286
LIPO LASER - LASEREM W TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ : Laseroterapia
Ta strona używa COOKIES.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
flashm

LIPO LASER - LASEREM W TKANKĘ TŁUSZCZOWĄLipolaser to zabieg z  wykorzystaniem lasera diodowego o długości fali 650 nm .

Pod wpływem działania wiązki lasera diodowego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej w obrębie komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu dochodzi do bardzo silnej biostymulacji oraz udroĹźnienia kanałów metabolicznych przez co z adipocytów bardzo łatwo usuwane są zalegające w nich szkodliwe produkty przemiany materii. Trójglicerydy zawarte w komórkach tłuszczowych rozbijane są na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Metabolity transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię.

LIPOLASER działając tylko na komórki tłuszczowe nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych; nie niszczy błon komórek tłuszczowych tylko w kontrolowany sposób znacznie zmniejsza ich zawartość i objętość.
Dodatkowo laser biostymulacyjny umieszczany w okolicach węzłów chłonnych stymuluje układ limfatyczny, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.
Komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcz, jako materiał energetyczny dla procesów oddychania komórkowego, w miarę zapotrzebowania organizmu (jest równieĹź materiałem zapasowym). Światło zimnego lasera głęboko przenika warstwy skóry i kieruje się na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu.
JuĹź w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają trójglicerydy i widocznie zmniejsza się ich rozmiar.


 

Komórki tłuszczowe, ułoĹźone są w podskórnej tkance łącznej jedna obok drugiej (wyglądają jak kiść winogron) i są w stanie w miarę potrzeby powiększyć swoją objętość dziesięciokrotnie Pamiętajmy Ĺźe wielkość komórek tłuszczowych przekazywana jest w genach ale takĹźe rozwija się w okresie dojrzewania w procesie odĹźywiania. DuĹźe komórki tłuszczowe powodują zwiększone magazynowanie wody w tkance oraz zmniejszoną temperaturę tkanek. NiĹźsza temperatura powoduje gorszy przepływ krwi a tym samym słabsze doprowadzanie substancji odĹźywczych oraz tle

Cellulitowi sprzyja charakterystyczna dla kobiet budowa tkanki łącznej, czyli sposób ułoĹźenia włókien kolagenu i elastyny. U kobiet układają się one równolegle i luĹşno, u mężczyzn krzyĹźowo i gęsto. Dzięki temu męskie komórki tłuszczowe tkwią głębiej, są mocniej podtrzymywane i nie tworzą wypukłości. Kobiece – przez to, Ĺźe są połoĹźone płycej pod skórą, a tkanka łączna jest miękka i luĹşno utkana, mają więcej luzu i rozrastają się. Oczka siatki tkanki łącznej wypełniają się i „nadymają”. Efektem są pofałdowania, dołki i górki powstające na powierzchni ciała.

 

Na wybraną okolicę zabiegową przykładane są głowice emitujące wiązki laserowe, które prowokują rozpad trójglicerydów. Na najbliĹźej połoĹźonych węzłach chłonnych moĹźemy umieścić głowice z laserem biostymulacyjnym i w ten sposób usprawnić transport trójglicerydów wraz z limfą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i towarzyszy mu jedynie odczucie delikatnego ciepła.

Czas trwania zabiegu LIPOLASEREM uzależniony jest od wielkości obszaru i wynosi od 10 do 40 min.

Zabiegi możemy wykonywać na wszystkich partiach objętych nadmiarem tkanki tłuszczowej lub cellulitem tj.:

-uda,
-brzuch,
-boczki,
-ramiona,
-łydki,
-klatka piersiowa u mężczyzn

Zalecana jest sesja 6-8 zabiegów w odstępach 3 dniowych ( 2 x w tygodniu).
Po zakończeniu serii np. na obszarze brzuch, można zająć się kolejną dowolną partią ciała,

 

 

 
Wstecz   W górę