Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/laseroterapia.info/public_html/administracja_s/class/xajax/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 286
USUWANIE ZMIAN I ZNAMION BARWNIKOWYCH : Laseroterapia
Ta strona używa COOKIES.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
flashm

USUWANIE ZMIAN I ZNAMION BARWNIKOWYCH


KLINIKA TOL-MED  przedstawia rewolucyjną metodę walki ze zmianami pigmentacyjnymi . W zaleĹźności od wielkości , zabarwienia , głębokości oraz miejsca w którym znajduje się zmiana  barwnikowa , personel naszego Instytutu dobierze odpowiednią metodę : IPL+RF J-LIGHT,  LASER FRAKCYJNY CO2 lub  Q-SWITCH

Zaburzenia barwnikowe skóry obejmują dużą grupę schorzeń polegających na zmianie jej koloru. Kolor skóry jest uwarunkowany genetycznie i zaleĹźy od wielu czynników. Wśród najwaĹźniejszych wymienia się zawartość melaniny, hemoglobiny (barwnika krwi) i karotenoidów oraz działanie czynników środowiskowych (ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe).

CO TO JEST MELANINA

Melanina jest rozproszona w wypustkach melanocytów w postaci ziarnistości zwanych melanosomami.  Melanocyt zawiera zmienną liczbę melanosomów – moĹźe ich być mniej lub więcej. Barwa skóry zaleĹźy głównie od aktywności melanocytów, czyli od ilości wytwarzanych ziaren melaniny.

Melanina zawiera dwa barwniki: eumelaninę (brązowo-czarny barwnik) i feomelaninę (czerwono-Ĺźółty barwnik).
-  eumelanina zmniejsza penetrację promieniowania słonecznego przez naskórek, a takĹźe posiada zdolność zmiatania wolnych rodników. Działa fotoprotekcyjne.
- feomelanina jest fotolabilna, potencjalnie fototoksyczna i może uszkadzać kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA).


Czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień
Szereg czynników zewnętrznych moĹźe osłabiać lub nasilać melanogenezę :

 

 • Promieniowanie UV
 • Stosowanie niektórych leków, m.in. hormonów
 • Kosmetyki z substancjami fotouczulającymi
 • Niektóre metale (np. miedĹş, Ĺźelazo, złoto, srebro)
 • Ciąża
 • Okres menopauzy
 • Zmiany zapalne skóry (np. trądzik)
 • Choroby wątroby 

RODZAJE ZMIAN PIGMENTACYJNYCH

Zaburzenia barwnikowe mogą być pochodzenia endo- i egzogennego.
Przebarwienia skóry to złogi melaniny, występujące wyłącznie w naskórku lub w naskórku i skórze właściwej. Są to głównie piegi (ephelides), plany soczewicowate (lentigines) oraz ostuda (melasma, chloasma).

Piegi to kilkunastomilimetrowe jasnobrunatne lub ciemnobrunatne drobne plamy zlokalizowane na skórze osłoniętej – głównie na twarzy, ale takĹźe na grzbietach rąk i na przedramionach. Powstają pod wpływem przyspieszonego procesu melanogenezy. Występują przede wszystkim u osób z pierwszym typem skóry, czyli z bardzo jasną karnacją. Zabarwienie piegów nasila się pod wpływem działania promieniowania słonecznego. W leczeniu piegów stosowane są preparaty odbarwiające, np. hydrochinon, i złuszczające.

Plamy soczewicowate są to plamy nieregularnego kształtu, o zabarwieniu jasno- lub ciemnobrązowym. W ich obrębie występuje zwiększona liczba melanocytów i zwiększona synteza melaniny. Przyczyną tych zmian mogą być ostre oparzenia słoneczne skóry. Plamy soczewicowate na skórze twarzy i grzbietów rąk u osób starszych mają związek z wielokrotną ekspozycją na działanie słońca (lentigines solaris), a takĹźe z często stosowaną fotochemoterapią (PUVA) w celach leczniczych.

Ostuda jest nabytym zaburzeniem barwnikowym skóry, występującym głównie u kobiet. Klinicznie jest to plama nieregularnego kształtu, o barwie od jasno- do ciemnobrązowej. Lokalizuje się na skórze eksponowanej na działanie słońca. Zmiany są na ogół symetryczne. Występują na czole, skroniach, policzkach, nad górną wargą. W obrębie przebarwień tego typu stwierdzono zwiększoną ilość melaniny, melanocytów i melanosomów oraz zwiększoną syntezę tyrozynazy.

Po stanach zapalnych .Innym rodzajem zmian barwnikowych skóry są zmiany związane z uprzednio toczącym się procesem zapalnym – ostrym lub przewlekłym. Obserwuje się je jako następstwo m.in. zapalnych wykwitów trądzikowych. Występują w miejscach, gdzie wcześniej były umiejscowione zmiany trądzikowe, niektóre wysypki skórne, oparzenia słoneczne lub urazy.

 

ZNAMIONA BARWNIKOWE

Znamiona barwnikowe to łagodny rozrost komórek barwinkowych skóry. Znamiona mogą być wrodzone lub pojawiać się z wiekiem – nawet do trzeciej dekady Ĺźycia. W ciągu Ĺźycia człowieka mogą ulegać przeobraĹźeniom pod wpływem róĹźnych czynników, np. hormonalnych (ciąża), środowiskowych (promieniowanie ultrafioletowe) i przypuszczalnie innych, nie do końca poznanych.

WyróĹźnia się następujące rodzaje znamion barwnikowych:

 

 • znamię płaskie,
 • znamię komórkowe,
 • znamię barwnikowe brodawkujące,
 • znamię barwnikowe owłosione,
 • znamię barwnikowe wrodzone,
 • znamię barwnikowe atypowe.


Znamię komórkowe przybiera postać guzka, najczęściej barwy cielistej lub jasno-brązowej. Lokalizuje się na twarzy, szyi i karku, rzadziej na tułowiu. MoĹźe być usuwane chirurgicznie ze względów kosmetycznych np. laserem Co2.

Mechanizm usuwania zmian barwnikowych
Energia świetlna emitowana przez IPL lub laser  jest pochłaniana przez MELANINĘ  i zamieniana na ciepło co za tym idzie  podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powoduje ich zniszczenie.

 

 • Przebarwienia małe pojedyncze
        180zł
 • Przebarwienia rozległe  
  100-360zł
 • Laserowe usuwanie znamion i brodawek
  110zł
 


 
Wstecz   W górę